Thalia fire
Counter-Strike: Global Offensive serie

Pinnacle Cup Season 4 2022

Pinnacle Cup Season 4 2022 är en CS:GO spelserie som består av 57 matcher och 3 turneringar. Deltagande team inkluderar TYLOO, Spirit, Movistar Riders, GamerLegion, Isurus, SKADE, Finest, Apeks, K23, Eternal Fire, ECSTATIC , Bad News Eagles, AGO, Spirit, Bad News Bears, GamerLegion, Isurus, SKADE, Wisla Krakow, Finest, Apeks, Sinners, BLUEJAYS, K23, MASONIC, 4glory, Dynamo Eclot, ECSTATIC , ALTERNATE aTTaX, Tricked, HAVU, Isurus, KOVA, FTW, Finest, MASONIC, ONYX, Case, 777, EC Kyiv, Dynamo Eclot, iNation, Savage & Falcons Esports. Ta reda på resultat och statistik för varje match genom att klicka på dem.

Turneringar och resultat



Swiss Stage

Datum28 Apr 2022 - 6 May 2022
PrispottenN/A

Turneringslag

Friday - 2022-05-06

14:05

Round 5

Pinnacle Cup Season 4 2022
Wisla Krakow
Finest
11:00

Round 5

Pinnacle Cup Season 4 2022
ECSTATIC
MASONIC
08:00

Round 5

Pinnacle Cup Season 4 2022
AGO
SKADE

Thursday - 2022-05-05

14:45

Round 4

Pinnacle Cup Season 4 2022
Wisla Krakow
Isurus
11:10

Round 4

Pinnacle Cup Season 4 2022
Apeks
Finest
08:00

Round 4

Pinnacle Cup Season 4 2022
AGO
K23

Wednesday - 2022-05-04

14:00

Round 4

Pinnacle Cup Season 4 2022
Dynamo Eclot
ECSTATIC
11:20

Round 4

Pinnacle Cup Season 4 2022
Sinners
SKADE
08:00

Round 4

Pinnacle Cup Season 4 2022
MASONIC
BLUEJAYS

Tuesday - 2022-05-03

17:45

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
Spirit
Finest
14:55

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
Isurus
MASONIC
11:30

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
Sinners
K23
08:00

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
Apeks
GamerLegion

Monday - 2022-05-02

17:30

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
Wisla Krakow
ECSTATIC
14:30

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
AGO
BLUEJAYS
11:00

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
SKADE
4glory
08:00

Round 3

Pinnacle Cup Season 4 2022
Dynamo Eclot
Bad News Bears

Sunday - 2022-05-01

17:15

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
Finest
Isurus
14:45

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
Spirit
K23
11:15

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
GamerLegion
Sinners
08:00

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
Apeks
MASONIC

Saturday - 2022-04-30

17:30

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
SKADE
ECSTATIC
14:00

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
Dynamo Eclot
BLUEJAYS
11:00

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
Wisla Krakow
Bad News Bears
08:00

Round 2

Pinnacle Cup Season 4 2022
AGO
4glory

Friday - 2022-04-29

19:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
GamerLegion
Bad News Bears
15:30

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
AGO
MASONIC
12:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
SKADE
Isurus
08:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
Sinners
Wisla Krakow

Thursday - 2022-04-28

17:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
Spirit
BLUEJAYS
14:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
K23
Dynamo Eclot
11:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
Apeks
4glory
08:00

Round 1

Pinnacle Cup Season 4 2022
ECSTATIC
Finest